Chovatelská stanice Bashi- Bazouk Bíglíci ze Sudislavi nad Orlicí

P1030475Vítáme vás na stránkách věnovaným dnes už nejen plemeni Beagle, i když u něj to pro nás všechno začalo. Stránky začaly vznikat v době, kdy byla naše psí smečka dvoučlenná tvořená Tinuškou a Kissinkou. V té době jsme netrpělivě očekávali příchod šťěňátek od Tinušky a Tikkynka (parta A). Naší ambicí bylo především přiblížit plemeno Beagle, předat naše zkušenosti a pohledy na něj. Pokud vám jakákoli informace nebo náš postřeh, pomůže s výběrem toho správného čtyřnohého kamaráda, budeme jenom rádi. A proč právě Bashi-Bazouk? Výběr správného jména pro chovatelskou stanici je vždy sázka do loterie. Z šesti jmen, které jsme navrhli nám bylo po dvou měsících porovnávání potvrzeno právě Bashi-Bazouk. Vím, že jméno zní trochu divoce, osobně jsem měl i jiná želízka v ohni, ale Lence se jako jméno pro chovatelskou stanici líbilo právě  Bashi-Bazouk. Určitě neviděla podobnost bígla s vojákem otomanské armády, ale jméno ji zaujalo v jednom slovníku jako volný překlad slova divoch. I tak by se dalo plemeno Beagle s určitou nadsázkou popsat:) Štěňátka jsme odchovali především pro radost a snažili jsme se hledat hodné páníčky, jak jen to bylo možné. S majiteli jsme rádi v kontaktu  a zprávy o štěndách nás vždy potěší. Štěňátka jsme odchovali doma, takže řádná socializace a vymazlení bylo samozřejmostí:) S naší smečkou se snažíme pracovat a můžeme tak předat řadu vlastních zkušeností a rad. Naší ambicí nikdy nebyla a nebude velká chovná stanice s početnými vrhy. Výstavy občas navštívíme, ale také to nepřeháníme. Na výstavní kariéře jsem tak netrvali ani u štěňátek, ale pokud se budoucí majitelé rozhodli svého šampióna ukázat, byli jsme vždy rádi a snažili se pomoci v prvních krůčcích.

O nás :)

Jak jsme se potkali s Bíglem

Beagle po našem

int(1)

Novinky

 • Štěňátka od Abigail Bashi-Bazouk

  4.8.2016

  Ebinka (Abigail) z naší party A porodila 23.6.2016 v Týnu nad Vltavou pět krásných štěňátek. Štěníci ponesou jméno chovné stanice své maminky The Fluffy Ears a od 19.8.2016 budou připraveni na cestu do nových domovů. Pro více informací se podívejte na www.nasbeagle.cz Štěníci vyrůstají v domácím prostředí v těsném kontaktu s rodinou a budou tedy dostatečně socializovaní a vymazlení:)

 • Klubová výstava Všeteč

  10.9.2011

  Klubová výstava dopadla výborně. Více informaci zde.

 • klubová výstava Všeteč.

  5.9.2011

  Tuto sobotu vyrážíme směr Všeteč na klubovou výstavu. Lenka cvičně vystaví Blonda ve třídě štěňat a Honza Kocián zase malou Jessie (Anouk Bashi-Bazouk). Možná také dorazí malá krtečková (Audrey Bashi-Bazouk) a malá véčková (Abigail Bashi-Bazouk). Snad také nebude chybět Kačka s tátou Tikkčou. No prostě už se moc těšíme na rodinné setkání:)) 

 • Loučení se štěníky

  22.6.2011

  Postupně jsme se rozloučili s většinou štěníků až na blonďáčka, který zatím kempuje u nás:)

 • štěníci s připraveným batůžkem

  26.5.2011

  Pro vážné zájemce máme ještě volné štěníky připravené na odchod do nových domovů.

Starší »