Jak jsme se potkali s Bíglem

Rád bych napsal, že jsme si Bígla vybrali po zralé úvaze a zjištění maxima informací o tomto plemenu, ale bylo to trochu jinak. Původně jsme se měli ujmout jednoho bíglího kluka, ale jeho majitelé se nakonec rozhodli nechat pejska doma. Věřím, že to bylo správné rozhodnutí a doufám, že se má moc dobře. Ovšem nás už myšlenka na pejska neopustila a tak nějak automaticky to byl Bígl. Navíc jsem se s tímto plemenem začal nějak často potkávat (dříve nic) a to je nepochybně znamení, že? Také nezapomenu na jednu mladou bíglici na výstavě v Brně, seděla v rohu a schovávala se v závěsu. Možná to někomu přijde trochu legrační, ale i takové zážitky vedou k Bíglovi. Takže co, pojedeme se jenom podívat na štěňátka a dál už to každý zná. Návštěva prvního chovatele a v červnu 2006 se k nám do bytu nastěhovala Tinuška. Tak začala legrace s Bíglem střídaná infarktovými stavy při výchově štěněte:)) Když jsme v roce 2009 dostavěli a přestěhovali se na vesnici bylo najednou dost místa pro další kamarádku. Říká se, že Bígl si nejlépe rozumí zase s Bíglem a tak se u nás usadila Kissy. Jinak pokud si vzpomínám i na Kissy jsme se jeli jenom podívat :))

int(1)

Novinky

 • Štěňátka od Abigail Bashi-Bazouk

  4.8.2016

  Ebinka (Abigail) z naší party A porodila 23.6.2016 v Týnu nad Vltavou pět krásných štěňátek. Štěníci ponesou jméno chovné stanice své maminky The Fluffy Ears a od 19.8.2016 budou připraveni na cestu do nových domovů. Pro více informací se podívejte na www.nasbeagle.cz Štěníci vyrůstají v domácím prostředí v těsném kontaktu s rodinou a budou tedy dostatečně socializovaní a vymazlení:)

 • Klubová výstava Všeteč

  10.9.2011

  Klubová výstava dopadla výborně. Více informaci zde.

 • klubová výstava Všeteč.

  5.9.2011

  Tuto sobotu vyrážíme směr Všeteč na klubovou výstavu. Lenka cvičně vystaví Blonda ve třídě štěňat a Honza Kocián zase malou Jessie (Anouk Bashi-Bazouk). Možná také dorazí malá krtečková (Audrey Bashi-Bazouk) a malá véčková (Abigail Bashi-Bazouk). Snad také nebude chybět Kačka s tátou Tikkčou. No prostě už se moc těšíme na rodinné setkání:)) 

 • Loučení se štěníky

  22.6.2011

  Postupně jsme se rozloučili s většinou štěníků až na blonďáčka, který zatím kempuje u nás:)

 • štěníci s připraveným batůžkem

  26.5.2011

  Pro vážné zájemce máme ještě volné štěníky připravené na odchod do nových domovů.

Starší »