Beagle po našem

O plemeni Beagle toho bylo napsánu už hodně, stačí jedno zadání do vyhledavače a máte četbu na rok. Podstatné informace o tom kdo je Bígl se dočteme ve standardu. Beagle je plemeno zdravé, veselé a vitální, chované několik set let v nezměněné podobě, ale historii plemene si teď také dovolím vynechat a raději se budu věnovat vlastním postřehům a zkušenostem. Povahou je Bígl hravý a veselý rošťák, veliký tak akorát. Zde si dovolím použít hodnocení našich kamarádů z Opavy, kteří o bíglovi říkají, že je to pes dva v jednom. Myšleno pes menšího vzrůstu s výdrží psa velkého. Ano s bíglem se opravdu nemusíme bát vyrazit do hor nebo na delší výlet, určitě je to pes s velmi dobrou kondicí a výdrží. Sportovně založené páníčky určitě uvítá, i když na gauči s hlavou na polštáři mu je také dobře:) Často poslouchám protichůdné názory o tom zda pes patří do bytu nebo naopak ven atd. Naše Tinuška s námi bydlela v bytovce do svých tří let a nemyslím si, že by to bylo nějaké strádání. Samozřejmě musím říct, že měla spoustu aktivit takže svou energii neproměňovala v nevyžádané rekonstrukce našeho bytu. Návštěvy cvičáku a pravidelné dlouhé procházky byly vždy na denním pořádku a to bez ohledu na počasí. I ortodoxní zastánci typicky venkovního psa v našem příbuzenstvu umístili pelíšek v domě kam si pesan ke své spokojenosti může přijít poležet. Jednoduše jde o to, aby měl pejsek dostatečný kontakt se svou lidskou smečkou ať už je venkovní nebo domácí jako naše partička.

int(1)

Novinky

 • Štěňátka od Abigail Bashi-Bazouk

  4.8.2016

  Ebinka (Abigail) z naší party A porodila 23.6.2016 v Týnu nad Vltavou pět krásných štěňátek. Štěníci ponesou jméno chovné stanice své maminky The Fluffy Ears a od 19.8.2016 budou připraveni na cestu do nových domovů. Pro více informací se podívejte na www.nasbeagle.cz Štěníci vyrůstají v domácím prostředí v těsném kontaktu s rodinou a budou tedy dostatečně socializovaní a vymazlení:)

 • Klubová výstava Všeteč

  10.9.2011

  Klubová výstava dopadla výborně. Více informaci zde.

 • klubová výstava Všeteč.

  5.9.2011

  Tuto sobotu vyrážíme směr Všeteč na klubovou výstavu. Lenka cvičně vystaví Blonda ve třídě štěňat a Honza Kocián zase malou Jessie (Anouk Bashi-Bazouk). Možná také dorazí malá krtečková (Audrey Bashi-Bazouk) a malá véčková (Abigail Bashi-Bazouk). Snad také nebude chybět Kačka s tátou Tikkčou. No prostě už se moc těšíme na rodinné setkání:)) 

 • Loučení se štěníky

  22.6.2011

  Postupně jsme se rozloučili s většinou štěníků až na blonďáčka, který zatím kempuje u nás:)

 • štěníci s připraveným batůžkem

  26.5.2011

  Pro vážné zájemce máme ještě volné štěníky připravené na odchod do nových domovů.

Starší »