Chovatelská stanice Bashi- Bazouk Bíglíci ze Sudislavi nad Orlicí

P1030475Vítáme vás na stránkách věnovaným dnes už nejen plemeni Beagle, i když u něj to pro nás všechno začalo. Stránky začaly vznikat v době, kdy byla naše psí smečka dvoučlenná tvořená Tinuškou a Kissinkou. V té době jsme netrpělivě očekávali příchod šťěňátek od Tinušky a Tikkynka (parta A). Naší ambicí bylo především přiblížit plemeno Beagle, předat naše zkušenosti a pohledy na něj. Pokud vám jakákoli informace nebo náš postřeh, pomůže s výběrem toho správného čtyřnohého kamaráda, budeme jenom rádi. A proč právě Bashi-Bazouk? Výběr správného jména pro chovatelskou stanici je vždy sázka do loterie. Z šesti jmen, které jsme navrhli nám bylo po dvou měsících porovnávání potvrzeno právě Bashi-Bazouk. Vím, že jméno zní trochu divoce, osobně jsem měl i jiná želízka v ohni, ale Lence se jako jméno pro chovatelskou stanici líbilo právě  Bashi-Bazouk. Určitě neviděla podobnost bígla s vojákem otomanské armády, ale jméno ji zaujalo v jednom slovníku jako volný překlad slova divoch. I tak by se dalo plemeno Beagle s určitou nadsázkou popsat:) Štěňátka jsme odchovali především pro radost a snažili jsme se hledat hodné páníčky, jak jen to bylo možné. S majiteli jsme rádi v kontaktu  a zprávy o štěndách nás vždy potěší. Štěňátka jsme odchovali doma, takže řádná socializace a vymazlení bylo samozřejmostí:) S naší smečkou se snažíme pracovat a můžeme tak předat řadu vlastních zkušeností a rad. Naší ambicí nikdy nebyla a nebude velká chovná stanice s početnými vrhy. Výstavy občas navštívíme, ale také to nepřeháníme. Na výstavní kariéře jsem tak netrvali ani u štěňátek, ale pokud se budoucí majitelé rozhodli svého šampióna ukázat, byli jsme vždy rádi a snažili se pomoci v prvních krůčcích.

O nás :)

Jak jsme se potkali s Bíglem

Beagle po našem

int(4)

Novinky

 • Štěníci 6 den

  23.3.2011

  Štěnda rostou a vesele se krmí - prakticky nepřetržitě. Také se začínají hlasitě projevovat a je legrace poslouchat co jsou schopná vytvořit za zvuky. Bohužel vždy když pípne kamera tak si dají pauzu :(

 • Štěníci 2 den života

  19.3.2011

  Přidáváme videa našich štěňátek.

 • Štěnící

  18.3.2011

  Hurá máme šťěňátka, Tinuša během noci porodila 4 tricolor holčiny, 1 tricolor pejska a jednoho blond pejska. Hned jak se proberu z komatu napíšu víc.

 • Štěníci

  16.3.2011

  Tinuša byla v noci neklidná a ráno jsme naměřili pokles teploty.  Podle všeho se blíží čas porodu. Držte nám palce.

 • Štěníci

  15.3.2011

  60 den - stále čekáme, na bříšku Tinušky je vidět aktivita mrňousů tak uvidíme kdy to propukne.

« Novější | Starší »